Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

Grand opening Automatických mlýnů Pardubice

29. 9. 2023

V pátek 29.9. proběhla mimořádně významná akce Pardubic "Grand opening Automatických mlýnů", otevření tohoto důležitého kulturního a společenského centra východních Čech. 

V 13 hodin začalo zahájení celé slavnosti pro VIP pozvané hosty, vedoucí představitele našeho města a Pardubického kraje vystoupením našich excelentních trumpetistek Elišky Faltysové a Radky Lukešové, které zahrály Českou hymnu.
Po projevech významných osobností Pardubicka ukončily dívky naší ZUŠ toto slavnostní zahájení Korunovační intrádou barokního skladatele Jiřího Ignáce Linka.
Kromě našich trumpetistek vystoupilo i duo profesionálních kontrabasistů Komorní filharmonie Pardubice.
 

5.jpg3.jpg2.jpg1.jpg 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

"Troják" našeho dua trumpetistek na vzpomínkových akcích k 81. výročí výsadku Silver A

26. 6. 2023

V pondělí 26.6. se naše dvě skvělé trumpetistky Eliška Faltysová Radka Lukešová zúčastnily vzpomínkových a pietních akcí k 81. výročí obětí výsadku Silver A a úmrtí parašutisty Jiřího Potůčka
V 9  hodin proběhla tryzna za parašutisty výsadku  Silver A s hozením růží do Labe z Rosického mostu a v 10 hodin vzpomínka k 81. výročí úmrtí parašutisty tohoto výsadku u památníku Jiřího Potůčka v Pardubicích - Trnové. Přítomni byly zástupci města, obce sokolské a děti základních škol ze Včelákova u Ležáků a ze Skutče.
Tyto akce proběhly pod záštitou pana starosty městského obvodu Pardubice VII a pořádala je agentura Antakerix Czech.
Odpoledne ještě proběhlo pietní shromáždění k 81. výročí vypálení obce Ležáky a popravy jejích občanů na památníku Zámeček v Pardubicích. Naše děvčata při shromáždění hrála až z horní terasy Zámečku.
Naše trumpetistky dodaly všem těmto třem pietním akcím slavnostní ráz provedením České státní hymny a světově nejznámější rozlučkové skladby Amazing grace, kterou česky nazpíval Karel Gott pod názvem "Už z hor zní zvon".
 

img_20230626_091112.jpg

img_20230626_103625--1-.jpg

img_20230626_143318.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Vystoupení Harmonie na Zrcadle umění

18. 6. 2023

V pátek 16.6. odpoledne se naše Harmonie zúčastnila prestižního pardubického festivalu  Zrcadlo umění na Pernštýnském náměstí. 

V programu velkých 40 členných orchestrů nebylo vůbec jednoduché s našimi malinkými komorními soubory se zdaleka nejnižším věkovým průměrem na střídačku se 7 člennou Harmonií především po zvukové stránce obstát:
16:00 - 16:40 dechový orchestr BaŠaPa
16:40 - 17:15 No Strings Orchestra 
17:15 - 17:45 Žesťová harmonie Pardubice 
17:45 - 18:30 Jazz Band Jindřicha Pavlíka
 
Všichni naši účinkující vítězové letošního Celostátního kola soutěže s převahou dechových nástrojů v Liberci se ale nenechali zahanbit a sklidili zasloužený potlesk!
kolaz-1.jpg
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Koncert ZUŠ OPEN v Neratově

28. 5. 2023

V neděli 28.5. ve 13 hodin se naše Harmonie zúčastnila excelentního koncertu v rámci festivalu ZUŠ OPEN v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově, který je známý svojí prosklenou střechou! Děti si opět krásně zahrály v novém, velmi důstojném prostředí tohoto chrámu Páně se špičkovou akustikou.

n.jpgneratov.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Účast na mezinárodní italské soutěži Giovani in Crescendo Digital Edition 2023

7. 5. 2023

V březnu jsme posílali videa našich žáků do italské mezinárodní soutěže Giovani in Crescendo Digital Edition 2023
Podle údajů pořadatele soutěžili účastníci 15 národů a 3 kontinentů, výherci 1. - 3. cen jsou vesměs studenty hudebních akademií a vyšších uměleckých škol.
Můžete se o tom přesvědčit na videích vítězů kategorií, všichni hrají jako absolventi konzervatoří nebo akademií múzických umění, a to i violoncellista z kategorie 6-11 let!
Ocenění žáci z naší ZUŠ byli jediní účastníci ze základního hudebního školství.
 
 
O to cennější jsou ceny našich žáků v této soutěži!
Duo Trumpeťandy získalo 2. cenu v kategorii 6-11 let.
Duo Pišta a Fišta získalo 3. cenu v kategorii 6-11 let.
Nejmladší duo celé soutěže Čmelda a Brumda získalo 3. cenu v kategorii  6-11 let.
Duo Brás bojs získalo 3. cenu v kategorii 12-17 let.
 
Základní umělecká škola, Pardubice,
Havlíčkova 925, CZ získala
Zvláštní ocenění
za vysoký průměr kvality jejich studentů.
Všem oceněným blahopřejeme!
za--kladni---umelecka--.jpg
 
 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Dva Koncerty vítězů naší úžasné třídy!

3. 5. 2023

V neděli 23. dubna proběhly dva Koncerty vítězů, kterých se zúčastnili naši elitní nejúspěšnější žesťaři celého Česka!

V 10 hodin se konal Koncert vítězů v Liberci, kam jsme poslali jediného "volného";-) zástupce - duo Trumpeťandy!
 

V Rytířském sále zámku v Nelahozevsi pak proběhl v 15 hodin Koncert vítězů prestižní soutěže Antonín Dvořák mladým s neuvěřitelnými pěti našimi soubory! Koncert vítězů 2023 :: Antonín Dvořák mladým (antonindvorakmladym.cz)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Největší úspěch v historii soutěží komorních souborů od doby vzniku LŠU a ZUŠ!

26. 4. 2023

 6 prvních cen a 2 zvláštní ceny v Celostátním kole soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů v Liberci!

Plný počet našich souborů - Čmelda a Brumda, Trumpeťandy, Pišta a Fišta, Pardubické trumpeťandy, Pardubické duo Ladies a Trumpeťáci - získal první ceny!! 
Pardubické trumpeťandy navíc získaly Zvláštní cenu poroty za mimořádný souborový výkon a pan učitel získal Zvláštní cenu poroty za pedagogickou práci. 
Tolik souborů s 1. cenami od jediného učitele neměla v Celostátním kole soutěže komorních souborů nikdy žádná ZUŠ v celé historii LŠU a ZUŠ!!
Blahopřejeme všem našim žákům i panu učiteli!
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Největší úspěch našich dětí v historii!!

15. 3. 2023

6 souborů, 6 postupů a 5 zvláštních cen v krajském kole soutěže

komořin ve Vysokém Mýtě!

To je největší megaúspěch našich dětí v historii i v historii naší ZUŠ!

A to jsme ne naší vinou přišli ještě o další dva kvalitní soubory, které by taky v krajském kole určitě špičkově uspěly!

Holt není všechno tak úplně podle našich dokonalých představ, ale můžeme být opravdu mimořádně spokojení!!

Výsledková listina – Komorní hra s převahou dechových nástrojů (Krajské kolo – Pardubický kraj – 35 soutěžících) (soutezezus.cz)

 

 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Umělecká soutěž Allegro 2023

21. 1. 2023

V sobotu 21.1. 2023 se 6 členů naší Harmonie zúčastnilo umělecké soutěže Allegro v nádherném prostředí Kaiserštejnského paláce v centru Malé Strany   (z jednoho okna je vidět kostel u svatého Mikuláše, z druhého okna Pražský hrad, nádhera!)! 
A opravdu se nám hódně dařilo! Duo Čmelda a Brumda (s obrovskou raritou - teprve 6letým tenoristou Samíkem, hraje teprve od září, dnes úplně poprvé na soutěži!!, a teprve na druhém vystoupení v životě, bomba!) získalo 1. cenu!! 
Duo Trumpeťandy získalo 1. cenu dokonce s mimořádnou cenou za umělecký projev! 
A duo Pardubické trumpeťandy získalo stejně jako před rokem i před dvěma lety na stejné soutěži opět 1. cenu s mimořádnou cenou za umělecký projev!

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ALLEGRO 2023 (musicacademyprague.com)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

První vystoupení dua Čmelda a Brumda

18. 12. 2022

V úterý 13.12. poprvé vystoupilo na Vánočním koncertě dechového oddělení žesťové duo Čmelda a Brumda (s neuvěřitelným věkovým průměrem 7 let!yessurprise).
Tenorista Samík z tohoto dua trhá všechny rekordy, je v 1. třídě, je na tenor rekordně nejmladší (6,5 roku), hraje nejkratší dobu (od září 2022), po třech měsících hraní už vystoupil na koncertě, po necelém půlroce hraní se v žesťovém duu zúčastní soutěže Allegro v krásném prostředí Kaiserštejnského paláce v Praze, a zúčastní se i soutěže komořin ZUŠ 2022/23 (patrně jako nejmladší tenorista v historii této soutěže!!) https://www.soutezezus.cz/souteze/
A navíc hraje jako z prakuheart!
Přejme tomuto "rekordmanovi", aby v obou soutěžích komořin hóódně uspěl a příští rok v mezinárodní soutěži Žestě Brno navíc obdržel Cenu pro nejmladšího účastníka hlubokých žesťů.

cmelda-a-brumda.png

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality