Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

Poslední vystoupení Harmonie v tomto školním roce!

24. 6. 2022

Naše Harmonie si i se svými duy zahrála naposledy v tomto školním roce - na ZUŠ OPEN před polabinskou ZUŠ.
Zúčastnil se i náměstek primátora pan Jakub Rychtecký a velmi sympatická ředitelka ZUŠ OPEN celého Česka paní Irena Pohl Houkalová!
Jen jsme měli obrovské štěstí, 45 minut po našem vystoupení se spustil obrovský přívalový déšť, a to měly hrát ještě 4 soubory!!

zus-open-24.6.-zus-polabiny.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Významné vystoupení našich skvělých trumpetistek!

20. 6. 2022

 

V pondělí 20.6. vystoupilo trumpetové duo Eliška Faltysová s Radkou Lukešovou na Pietě 80. výročí událostí Heydrichiády na Zámečku v Pardubicích.

Tato vzpomínka na důležité období našich dějin proběhla za účasti ČT, vedoucích představitelů našeho města, kraje a Senátu ČR, ale ve ztížených podmínkách za občasného deště!

Dívky zahrály mimo jiné i světově nejznámější rozlučkovou skladbu Amazing grace, která je u nás známá pod názvem Už z hor zní zvon, a vysloužily si uznání nejen profesionální vojenské Ústřední hudby AČR, ale i všech přítomných!!

img_5150.jpgimg_5145.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Žesťová harmonie na Zrcadle umění

18. 6. 2022

V pátek 17.6. hrála naše Harmonie na pardubickém festivalu "Zrcadlo umění" na starobylém Pernštýnském náměstí.
Kvůli zdravotní indispozici leadryně souboru hrála Harmonie jen v 7 hráčích, na střídačku s našimi 4 hvězdnými duy.
Před Žesťovou harmonií i po ní hrály velké dechové orchestry ze ZUŠ Polabiny, ZUŠ Holice a No string orchestra naší ZUŠ, v obsazení 30-55 hráčů, takže bylo obdivuhodné, že především dua se svých výkonů zhostila opravdu skvěle. Jednalo se totiž ve všech případech o mimořádně úspěšné účastníky mezinárodní soutěže Žestě Brno!

zrcadlo-umeni-17.6..jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Vystoupení "Ladies" na Slavnostním předávání certifikátů

7. 6. 2022

V úterý 7.6. vystoupilo naše Pardubické duo Ladies (trumpetistky Adéla Hašková a Eliška Faltysová) při Slavnostním ukončení Studia pedagogiky a Studia pro ředitele. Děvčata skvěle zahrála pro absolventy - ředitele škol, a lektory a kompletně celé vedení odboru školství Pardubického kraje. Byla to nejen odpovědná akce, ale i špičková reklama!!

Vždyť ředitelka Centra celoživotního vzdělávání Pardubice paní Mgr. Monika Jirásková při zahájení akce a uvedení dívek zmínila všechny jejich dlouholeté mimořádné úspěchy, což si vysloužilo uznalý potlesk všech přítomných! Dívkám i panu učiteli udělaly velkou radost i velmi hodnotné dárky od CCVP.

7.6..jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Obrovské úspěchy v mezinárodní soutěži Žestě Brno!

7. 6. 2022

 

Naši trumpetisté se v sobotu 4.6. v nejhojnějším počtu zúčastnili Mezinárodní soutěže Žestě Brno. Tento počet se opravdu nedá nazvat jinak než invaze, vždyť z 31 soutěžících trumpetistů i z Polska, Maďarska a Slovenska bylo 11 trumpetistů (tedy přes celou třetinu!!) z třídy pana učitele Romana Faltyse

Naši žáci přivezli v tvrdé konkurenci jednu skvělou 1. cenu (Radka Lukešová), jednu 2. cenu (Kristiana Barvíková) a dvě 3. ceny (Thea Čiháková a Ludmila Doleželová) v nejmladší kategorii JUNIOR A. Naše Lída Doleželová získala se 3. cenou s handicapem 3,5 roku na vítězku i Zvláštní cenu pro nejmladšího účastníka všech trumpetistů!

Dále tři 2. ceny ve vyšších kategoriích B a C - tyto děti většinou už přijaté na špičková výběrová gymnázia soutěžily proti konkurenci připravující se na profesionální studium hudby!!! (Jiří Frišman, Eliška Faltysová a Jaroslav Müller) a jednu 3. cenu (Adéla Hašková). K tomu jedno ČÚ I. st. (Eliška Párová) a dva diplomy za účast.

https://zestebrno.cz/wp-content/uploads/2022/06/brno2022_junior_results.pd

super-foto-brno-.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Vystoupení na Vernisáži VŠCHT

2. 6. 2022

Ve čtvrtek 2.6. účinkovaly 3 soubory naší Harmonie na Vernisáži Vysoké školy chemicko-technologické.
Děti byly pořadatelkami bohatě obdarovány a počkaly si s velkým zájmem i na bohatý raut po Vernisáži!
vernisaz.jpg
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Sólová vystoupení našich dvou hvězd na Slavnostním koncertě naší ZUŠ!

27. 5. 2022

Naše trumpetistky  Radka Lukešová a Adéla Hašková, účastnice Celostátního kola letošní sólové soutěže ZUŠ, vystoupily v pondělí 23.5. na Slavnostním koncertě naší ZUŠ v Sukově síni Domu hudby.

Videa jejich vystoupení si můžete poslechnout:

Radka

Adéla

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Další ze série megaúspěchů pana učitele a jeho skvělých žáků!

21. 5. 2022

Do Celostátního kola soutěže ZUŠ v Praze 6 se podařilo probojovat 3 trumpetistům ze ZUŠ Pardubice Havlíčkova (nejvíc z celého Česka od jediného učitele) od pana učitele Romana Faltyse!
Z těchto našich 3 trumpetistek získala v pátek 20.5. v Praze mezi trumpetovou elitou Česka Kristiana Barvíková bodově nejvyšší 1. cenu ve své kategorii, Radka Lukešová bodově těsně druhou nejvyšší 1. cenu a naší skvělé Adélce se bohužel nezadařilo, tak získala "jen" 2. cenu.  
Ale k tomu naprosto bombový bonus poroty (Zvláštní cena od poroty 
za aranžování pro jediného ze zúčastněných učitelů)!!!
BLAHOPŘEJEME!

pan-ucitel-se-svymi-skvelymi-zaky-k.jpg diplom-p.-ucitelk.jpg 

diplom-kristiankak.jpg diplom-radkak.jpg 

diplom-adelkak.jpg

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Účast našich 12 členů Harmonie v soutěži "Svitavské komoření"

16. 5. 2022

V pondělí 16.5. vyjela naše Harmonie na přepadovou misi do Svitav na soutěž Svitavské komoření
Z pouhých 9 souborů žesťových  komorních her bylo 6 našich, takže 12 našich děti soupeřilo prakticky jen mezi sebou velmi vyrovnanými výkony!!
Zazněla naprostá většina pěkných výkonů našich žesťařů, byly z toho 2 ceny ve Zlatém pásmu (Trumpetové holky - Radka Lukešová a Kristiana Barvíková a Duo Trumpeťáci - Jiří Frišman a Barbora Fabiánová) a 4 ceny ve Stříbrném pásmu.

20220516_122642.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Vystoupení v Dopravním podniku Pardubic

14. 5. 2022

V sobotu 14.5. vystupovala naše Harmonie na Dni otevřených dveří Dopravního podniku Pardubice. Na této mega akci si naše děti přehrály i  celý soutěžní repertoár do pondělní soutěže Svitavské komoření a měly tak online skvělou generální zkoušku!

img_20220514_100358--1-.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality