Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

Vystoupení při otevření nové budovy Obecního úřadu Rybitví.

14. 9. 2022

Naše trio vystoupilo dnes 14.9. při otevření nové krásné budovy Obecního úřadu Rybitví.

20220914_140142.jpg

 

 

 

 

 

 

 

fhuj.png

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Poslední vystoupení Harmonie v tomto školním roce!

24. 6. 2022

Naše Harmonie si i se svými duy zahrála naposledy v tomto školním roce - na ZUŠ OPEN před polabinskou ZUŠ.
Zúčastnil se i náměstek primátora pan Jakub Rychtecký a velmi sympatická ředitelka ZUŠ OPEN celého Česka paní Irena Pohl Houkalová!
Jen jsme měli obrovské štěstí, 45 minut po našem vystoupení se spustil obrovský přívalový déšť, a to měly hrát ještě 4 soubory!!

zus-open-24.6.-zus-polabiny.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Významné vystoupení našich skvělých trumpetistek!

20. 6. 2022

 

V pondělí 20.6. vystoupilo trumpetové duo Eliška Faltysová s Radkou Lukešovou na Pietě 80. výročí událostí Heydrichiády na Zámečku v Pardubicích.

Tato vzpomínka na důležité období našich dějin proběhla za účasti ČT, vedoucích představitelů našeho města, kraje a Senátu ČR, ale ve ztížených podmínkách za občasného deště!

Dívky zahrály mimo jiné i světově nejznámější rozlučkovou skladbu Amazing grace, která je u nás známá pod názvem Už z hor zní zvon, a vysloužily si uznání nejen profesionální vojenské Ústřední hudby AČR, ale i všech přítomných!!

img_5150.jpgimg_5145.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Žesťová harmonie na Zrcadle umění

18. 6. 2022

V pátek 17.6. hrála naše Harmonie na pardubickém festivalu "Zrcadlo umění" na starobylém Pernštýnském náměstí.
Kvůli zdravotní indispozici leadryně souboru hrála Harmonie jen v 7 hráčích, na střídačku s našimi 4 hvězdnými duy.
Před Žesťovou harmonií i po ní hrály velké dechové orchestry ze ZUŠ Polabiny, ZUŠ Holice a No string orchestra naší ZUŠ, v obsazení 30-55 hráčů, takže bylo obdivuhodné, že především dua se svých výkonů zhostila opravdu skvěle. Jednalo se totiž ve všech případech o mimořádně úspěšné účastníky mezinárodní soutěže Žestě Brno!

zrcadlo-umeni-17.6..jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Vystoupení "Ladies" na Slavnostním předávání certifikátů

7. 6. 2022

V úterý 7.6. vystoupilo naše Pardubické duo Ladies (trumpetistky Adéla Hašková a Eliška Faltysová) při Slavnostním ukončení Studia pedagogiky a Studia pro ředitele. Děvčata skvěle zahrála pro absolventy - ředitele škol, a lektory a kompletně celé vedení odboru školství Pardubického kraje. Byla to nejen odpovědná akce, ale i špičková reklama!!

Vždyť ředitelka Centra celoživotního vzdělávání Pardubice paní Mgr. Monika Jirásková při zahájení akce a uvedení dívek zmínila všechny jejich dlouholeté mimořádné úspěchy, což si vysloužilo uznalý potlesk všech přítomných! Dívkám i panu učiteli udělaly velkou radost i velmi hodnotné dárky od CCVP.

7.6..jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Obrovské úspěchy v mezinárodní soutěži Žestě Brno!

7. 6. 2022

 

Naši trumpetisté se v sobotu 4.6. v nejhojnějším počtu zúčastnili Mezinárodní soutěže Žestě Brno. Tento počet se opravdu nedá nazvat jinak než invaze, vždyť z 31 soutěžících trumpetistů i z Polska, Maďarska a Slovenska bylo 11 trumpetistů (tedy přes celou třetinu!!) z třídy pana učitele Romana Faltyse

Naši žáci přivezli v tvrdé konkurenci jednu skvělou 1. cenu (Radka Lukešová), jednu 2. cenu (Kristiana Barvíková) a dvě 3. ceny (Thea Čiháková a Ludmila Doleželová) v nejmladší kategorii JUNIOR A. Naše Lída Doleželová získala se 3. cenou s handicapem 3,5 roku na vítězku i Zvláštní cenu pro nejmladšího účastníka všech trumpetistů!

Dále tři 2. ceny ve vyšších kategoriích B a C - tyto děti většinou už přijaté na špičková výběrová gymnázia soutěžily proti konkurenci připravující se na profesionální studium hudby!!! (Jiří Frišman, Eliška Faltysová a Jaroslav Müller) a jednu 3. cenu (Adéla Hašková). K tomu jedno ČÚ I. st. (Eliška Párová) a dva diplomy za účast.

https://zestebrno.cz/wp-content/uploads/2022/06/brno2022_junior_results.pd

super-foto-brno-.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Vystoupení na Vernisáži VŠCHT

2. 6. 2022

Ve čtvrtek 2.6. účinkovaly 3 soubory naší Harmonie na Vernisáži Vysoké školy chemicko-technologické.
Děti byly pořadatelkami bohatě obdarovány a počkaly si s velkým zájmem i na bohatý raut po Vernisáži!
vernisaz.jpg
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Sólová vystoupení našich dvou hvězd na Slavnostním koncertě naší ZUŠ!

27. 5. 2022

Naše trumpetistky  Radka Lukešová a Adéla Hašková, účastnice Celostátního kola letošní sólové soutěže ZUŠ, vystoupily v pondělí 23.5. na Slavnostním koncertě naší ZUŠ v Sukově síni Domu hudby.

Videa jejich vystoupení si můžete poslechnout:

Radka

Adéla

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Další ze série megaúspěchů pana učitele a jeho skvělých žáků!

21. 5. 2022

Do Celostátního kola soutěže ZUŠ v Praze 6 se podařilo probojovat 3 trumpetistům ze ZUŠ Pardubice Havlíčkova (nejvíc z celého Česka od jediného učitele) od pana učitele Romana Faltyse!
Z těchto našich 3 trumpetistek získala v pátek 20.5. v Praze mezi trumpetovou elitou Česka Kristiana Barvíková bodově nejvyšší 1. cenu ve své kategorii, Radka Lukešová bodově těsně druhou nejvyšší 1. cenu a naší skvělé Adélce se bohužel nezadařilo, tak získala "jen" 2. cenu.  
Ale k tomu naprosto bombový bonus poroty (Zvláštní cena od poroty 
za aranžování pro jediného ze zúčastněných učitelů)!!!
BLAHOPŘEJEME!

pan-ucitel-se-svymi-skvelymi-zaky-k.jpg diplom-p.-ucitelk.jpg 

diplom-kristiankak.jpg diplom-radkak.jpg 

diplom-adelkak.jpg

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Účast našich 12 členů Harmonie v soutěži "Svitavské komoření"

16. 5. 2022

V pondělí 16.5. vyjela naše Harmonie na přepadovou misi do Svitav na soutěž Svitavské komoření
Z pouhých 9 souborů žesťových  komorních her bylo 6 našich, takže 12 našich děti soupeřilo prakticky jen mezi sebou velmi vyrovnanými výkony!!
Zazněla naprostá většina pěkných výkonů našich žesťařů, byly z toho 2 ceny ve Zlatém pásmu (Trumpetové holky - Radka Lukešová a Kristiana Barvíková a Duo Trumpeťáci - Jiří Frišman a Barbora Fabiánová) a 4 ceny ve Stříbrném pásmu.

20220516_122642.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality