Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

Umělecká soutěž Allegro 2023

21. 1. 2023

V sobotu 21.1. 2023 se 6 členů naší Harmonie zúčastnilo umělecké soutěže Allegro v nádherném prostředí Kaiserštejnského paláce v centru Malé Strany   (z jednoho okna je vidět kostel u svatého Mikuláše, z druhého okna Pražský hrad, nádhera!)! 
A opravdu se nám hódně dařilo! Duo Čmelda a Brumda (s obrovskou raritou - teprve 6letým tenoristou Samíkem, hraje teprve od září, dnes úplně poprvé na soutěži!!, a teprve na druhém vystoupení v životě, bomba!) získalo 1. cenu!! 
Duo Trumpeťandy získalo 1. cenu dokonce s mimořádnou cenou za umělecký projev! 
A duo Pardubické trumpeťandy získalo stejně jako před rokem i před dvěma lety na stejné soutěži opět 1. cenu s mimořádnou cenou za umělecký projev!

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ALLEGRO 2023 (musicacademyprague.com)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

První vystoupení dua Čmelda a Brumda

18. 12. 2022

V úterý 13.12. poprvé vystoupilo na Vánočním koncertě dechového oddělení žesťové duo Čmelda a Brumda (s neuvěřitelným věkovým průměrem 7 let!yessurprise).
Tenorista Samík z tohoto dua trhá všechny rekordy, je v 1. třídě, je na tenor rekordně nejmladší (6,5 roku), hraje nejkratší dobu (od září 2022), po třech měsících hraní už vystoupil na koncertě, po necelém půlroce hraní se v žesťovém duu zúčastní soutěže Allegro v krásném prostředí Kaiserštejnského paláce v Praze, a zúčastní se i soutěže komořin ZUŠ 2022/23 (patrně jako nejmladší tenorista v historii této soutěže!!) https://www.soutezezus.cz/souteze/
A navíc hraje jako z prakuheart!
Přejme tomuto "rekordmanovi", aby v obou soutěžích komořin hóódně uspěl a příští rok v mezinárodní soutěži Žestě Brno navíc obdržel Cenu pro nejmladšího účastníka hlubokých žesťů.

cmelda-a-brumda.png

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Naše účast na dvoudenní mezinárodní soutěžní přehlídce "Antonín Dvořák mladým".

5. 12. 2022

Bilance prestižní přehlídky komořin "Antonín Dvořák mladým" , která proběhla v sobotu 3.12. v nádherném Pálffyho paláci v Praze na Malé Straně.
6 našich souborů, 6 Zlatých pásem a Mimořádné ocenění za pedagogický přínos pro našeho pana učitele v celé dvoudenní soutěžní přehlídce ZUŠ, Konzervatoří, hudebních gymnázií, Univerzity Hradec Králové a vysokých hudebních škol HAMU Praha, JAMU Brno a Hochschule für Musik Mainz, Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar a Hochschule für Musik und Theater Leipzig!
Navíc porota velmi ocenila aranže pana učitele (takže všechny naše děti také díky tomu proto tak skvěle zabodovaly!!!)
A obrovské vyznamenání!!:
Pět ze šesti našich souborů bylo vyzváno, aby vystoupily na Koncertě vítězů, který se bude konat ve spolupráci s House of Lobkowicz v neděli 23.dubna 2023 v 15 hodin v Rytířském sále zámku v Nelahozevsi!
adm-hromadna.jpgadm-s-ladies.jpgvysmaty-pan-ucitel.jpg
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

TROJÁK Žesťové harmonie!!

27. 11. 2022

Naše Harmonie vystupovala v neděli 27. listopadu hned třikrát, nejprve na adventním vystoupení u lodi Otava, potom 14 mých Harmoniků přešlo na hojně navštívené Pernštýnské náměstí, kde vystupovali před Rozsvícením vánočního stromu a první adventní neděli zakončili při Rozsvícení vánočního stromu v Sezemicích.
Jeden z našich velmi požehnaných dní!
lod.jpgpernstynak.jpgsezemice.jpg
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Vzpomínka na Sametovou revoluci s naší Žesťovou harmonií

18. 11. 2022

Ve čtvrtek 17.11. v 17.11 zazněla za silného deště z balkónu v národních barvách nasvíceného Východočeského divadla česká statní hymna v podání naší Žesťové harmonie.

hymna-17.11.-2022.jpg

https://www.vcd.cz/clanek/pripominka-sametove-revoluce 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Ocenění nejúspěšnějších žáků a studentů Pardubic!

14. 11. 2022

Dne 14.11. 2022 byly v Aule Univerzity Pardubice oceněni nejúspěšnější žáci a studenti Pardubic za úspěchy šk. roku 2021/22. Mezi nimi i dvě naše žákyně, Radka Lukešová (která získala ocenění dokonce 2x, za 1. cenu v Celostátním kole soutěže ZUŠ a za 1. cenu v mezinárodní soutěži Žestě Brno) a Kristiana Barvíková. Ocenění bylo i s velmi příjemnou finanční odměnou, tak to bude i motivace do soutěže komorních her v příštím kalendářním roce!

K tomuto ocenění je potřeba připomenout, že dvě naše trumpetová dua - Trumpeťáci Pardubické duo Ladies - byla jako velmi úspěšné soubory naší ZUŠ pověřena, aby zahrála všem oceněným 4 poslechové skladby.

ocenene.jpgtrumpetaci.jpgladies.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

1. cena v soutěži Komorní filharmonie Pardubice "Hraj online"!

14. 11. 2022

Naše trumpetistka Radka Lukešová před měsícem postoupila online nahrávkou do finále soutěže Komorní filharmonie Pardubice "Hraj online" a v sobotu 12.11. ve finále naživo vybojovala 1. cenu!
Poděkování patří i našemu korepetitorovi Ondřeji Mejsnarovi!

skm_c250i22111409190.jpg

hraj-online---1-.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Opětovný grandiózní úspěch našich Harmoniků ve Vidnavě!

23. 10. 2022

 

Ve čtvrtek 20.10. se 6 našich žesťových komorních souborů zúčastnilo soutěže komořin Karel Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus.

Naši žáci ve Vidnavě opět uspěli jako každý rok, tentokrát měli nejlepší výsledky ze všech zúčastněných ZUŠ Česka nejen v žestích, ale i ve všech dechových nástrojích.

Soubory Pardubické trumpeťandy, Trumpeťandy a duo Pišta a Fišta získaly první ceny. Z toho dva soubory dokonce obdržely velmi ceněné tituly Laureát soutěže (Trumpeťandy a Pardubické trumpeťandy). Tito laureáti získaly i finanční poukazy 1200 Kč na soubor na nákup not. 

 K tomu 3 druhé ceny (Pardubické duo Ladies, Trumpeťáci a duo Brás bojs). 

Všem účastníkům gratulujeme a přejeme  hodně úspěchů do dalších letošních soutěží!

(všechny diplomy a výsledková listina v části Celý příspěvek)

img_4669.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Slavnostní fanfáry při dekorování vítězů Velké pardubické steeplechase 2022

9. 10. 2022

Moji milí teenageři s jízdní MP Pardubice.

harmonie1.jpg

A všichni vítězové Velké pardubické steeplechase 2022 (včetně fantastického koníka Mr. Špeka!)

vitezove-velke-pardubicke-steeplechase.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Vystoupení při otevření nové budovy Obecního úřadu Rybitví.

14. 9. 2022

Naše trio vystoupilo dnes 14.9. při otevření nové krásné budovy Obecního úřadu Rybitví.

20220914_140142.jpg

 

 

 

 

 

 

 

fhuj.png

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality