Jdi na obsah Jdi na menu

2024

Příspěvky

Komořiny naší Žesťové harmonie na soutěži "Svitavské komoření" 14.5.2024!

19. 5. 2024

V úterý 14.5.2024 se 6 našich souborů zúčastnilo soutěže svitavské ZUŠ "Svitavské komoření".

Naše soubory dopadly neuvěřitelně skvěle!! 
 
- kategorie do 10 let včetně
Pišta a Fišta (Gabriela Bičíková, Emma Švábová) - Zlaté pásmo Ocenění poroty za mimořádnou souhru!
Čmelda a Brumda (Matěj Líbal, Samuel Češka)Zlaté pásmo Ocenění poroty Matěje Líbala za hudební přesvědčivost!
Zelda Brás (Matyáš Zelenka, Linda Zelenková) - Stříbrné pásmo
 
- kategorie do 15 let  včetně
Pardubické trumpeťandy (Radka Lukešová, Ludmila Doleželová, Thea Čiháková) - Zlaté pásmo  + Ocenění poroty za brilantní výkon + 
Absolutní vítěz žesťůenlightenedenlightened!
 
- kategorie do 20 let včetně
Vivat iuventus (Adéla Hašková, Jaroslav Müller) - Zlaté pásmo Ocenění poroty za mimořádnou náročnost repertoáru!
Trumpeťáci (Jiří Frišman, Eliška Faltysová) - Zlaté pásmo Ocenění poroty za výborné jazzové frázování!
 
A navíc bylo panu učiteli velmi příjemné poslouchat na Zahájení Pražského jara i na Svitavském komoření tolik superlativů na všechny jeho žáky;-)heart!
To je totiž ta největší odměna za mnohaletou snahubroken heartkiss!
                      img_4079.jpg
 
Celý příspěvek
| Rubrika: 2024

Kvantita našich rekordů v mezinárodní umělecké soutěži Allegro 2024!

22. 1. 2024

V sobotu 20. a v neděli 21. ledna 2024 se našich jedenáct sólistů a 3 komorní soubory (největší počet soutěžících od jednoho učitele) zúčastnilo mezinárodní umělecké soutěže Allegro 2024 v překrásném prostředí Kaiserštejnského paláce v Praze na Malé Straně.
Letos byla porota (s předsedou - renomovaným skladatelem a dirigentem Janem Kučerou) velmi přísná, udělovala kromě nejmladší kategorie vždy pouze jedinou 1. cenu v kategorii, což byla v této hojně obsazené soutěži opravdu hodně tvrdé! 
Soutěž Allegro je totiž navíc mezioborová, kdy žestě soutěží s klavíry, smyčci, dřevy a letos dokonce i se dvěma úžasnými harfenistkami z Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy.
1. ceny s krásnými dárkovými Legy získali všichni naši nejmenší - Gabriela Bičíková, Samuel Češka, Rozálie Hetmánková a Linda Zelenková. 
1. cenu vyhráli i sólistka Kristiana Barvíková, trio Pardubické trumpeťandy a duo Vivat iuventus, ti všichni s cenou Umělecký anděl!
Druhé ceny získali sólisté Matěj LíbalRadka LukešováThea Čiháková Ludmila Doleželová duo našich teenagerů Trumpeťáci.
Třetí cenu obdrželi trumpetistka Emma Švábová a tenorista Matyáš Zelenka.
Matěj Líbal dostal i Zvláštní cenu za interpretaci. Těchto cenných zvláštních cen bylo uděleno minimum! 
Pan učitel Roman Faltys získal jako jediný pedagog celé soutěže zvláštní cenu - Diplom za inspirativní pedagogické vedení.
 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: 2024